31-latka z Olsztyna sprzedawała ubrania, których nie miała. Teraz grozi jej więzienie

2022-11-06 18:02:00(ost. akt: 2022-11-04 15:20:57)

Autor zdjęcia: Źródło: Pixabay

31-latka za pośrednictwem jednego z portali sprzedawała ubrania i buty, które ostatecznie nigdy nie trafiały do kupujących. W ten sposób zostało oszukanych 5 osób z całego kraju. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i dotarli do 31-latki podejrzanej o oszustwa internetowe. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiała fałszywe ogłoszenia sprzedaży ubrań oraz butów.

We wszystkich przypadkach działanie 31-latki było bardzo podobne. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali swojego towaru. Kobieta niejednokrotnie „sprzedawała” ten sam przedmiot różnym osobom. Okazało się, że w ten sposób zostało oszukanych 5 osób, do których dotarli olsztyńscy policjanci. Na nieuczciwych aukcjach poszkodowani stracili pieniądze w kwocie blisko 2,5 tysiąca złotych.

31-latka usłyszała 5 zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia.