Mosznowładcy zawitali do Olsztyna. Duże rabaty na USG jąder i prostaty

2022-10-31 13:34:09(ost. akt: 2022-10-31 13:52:00)

Autor zdjęcia: MosznowładcyPL/Facebook

Mosznowładcy to ogólnopolska kampania wpisująca się w Movember (pol. "Wąsopad") mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Działania są głównie skierowana na raka jąder i prostaty.
Mosznowładcy to ambasadorzy akcji "Movember" mającej na celu zwiększenie świadomości męskiego zdrowia intymnego. Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na raka prostaty i jąder, a co za tym idzie, profilaktyczne badanie niezależnie od wieku. Jednym z charakterystycznych elementów kampanii są wąsy. Dlaczego?

— W świecie pełnym mężczyzn noszących albo gęste brody, albo golących się na gładko, wąsacze odstają. Wyglądają zabawnie. Nie pasują do swojego codziennego wizerunku. I dobrze - bo prowokują do dyskusji. Dyskusji na temat męskiego zdrowia — piszą mosznowładcy.

Kampania mosznowładców w Polsce trwa już od 19 lat. Od 2014 roku udział w badaniach wzięło 18 tysięcy mężczyzn, z których 130 dowiedziało się o swojej chorobie.

Placówki medyczne w całej Polsce dołączają się do kampanii. W listopadzie w wyznaczonych gabinetach na terenie kraju będzie można zrobić badanie USG jąder i prostaty po sporym rabacie. W Olsztynie do akcji przyłączyło się Centrum USG przy ul Grunwaldzkiej, które na hasło "MOSZNOWŁADCY" oferuje USG jąder za 200 zł i pakiet USG jąder i prostaty za 350 zł.

Badanie jest kompletnie bezbolesne, a wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych na wczesnym etapie daje możliwość niemal stuprocentowego wyleczenia.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie: Mosznowładcy.pl