Michał Karnowski: Samorządy jak chcą to się polityką zajmują. Gdy przychodzi do podjęcia ważnego zadania to mówią, to nie my.

2022-10-30 17:04:29(ost. akt: 2022-10-30 17:08:38)
— To jest bez wątpienia polska racja stanu, żebyśmy mieli własne, niezależne źródło energii i trzeba powiedzieć jasno ten rząd, także ten punkt realizuje. Opozycja chyba będzie miała problem, żeby kąsać dalej — ocenił Michał Karnowski.
— Każda amerykańska inwestycja na polskiej ziemi to jest także więcej polskiego bezpieczeństwa. Wiadomo, że ta potęga amerykańska największej demokracji, ale też największego mocarstwa wciąż i chyba długo jeszcze na szczęście, angażuje się też tam gdzie są amerykańskie interesy. Tutaj do tej przyjaźni, do tej serdeczności, zrozumienia, wspólnych interesów i tej płaszczyzny NATOwskiej dokładamy jeszcze większe specjalne relacje” — powiedział publicysta „Sieci” i portalu wPolityce.pl Michał Karnowski.
— To jest bez wątpienia polska racja stanu, żebyśmy mieli własne, niezależne źródło energii i trzeba powiedzieć jasno ten rząd, także ten punkt realizuje. Opozycja chyba będzie miała problem, żeby kąsać dalej — ocenił Karnowski.
— Tutaj budujemy naprawdę coś dużego. Trzeba trzymać kciuki, żeby tym razem się udało, żeby tym razem, ktoś tego nie zablokował, żeby znowu nas nie cofnięto w tym planie rozwojowy — dodał.
Publicysta mówił także o roli samorządów.
— Samorządy jak chcą to się polityką zajmują. Gdy przychodzi do podjęcia zadania realnego, naprawdę ważnego to mówią, to nie my, to państwo polskie i popełniają tu wielki błąd, bo samorządy są częścią państwa polskiego — przypomniał.