Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie pamiętali o mogiłach poległych kolegów

2022-10-29 14:04:01(ost. akt: 2022-10-28 15:10:03)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie odwiedzili groby Strażników Granicznych oraz żołnierzy Wojska Polskiego zamordowanych podczas II wojny światowej. Uczcili pamięć poległych bohaterów, sprzątając ich mogiły i paląc symboliczne znicze.
W środę (26 października) funkcjonariusze z PSG w Olsztynie odwiedzili i posprzątali groby poległych na służbie strażników granicznych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Na cześć i chwałę bohaterom zapalili symboliczne znicze. W pobliżu miejscowości Napierki w gminie Janowiec Kościelny uczczono pamięć dwóch poległych strażników granicznych. To właśnie w tym miejscu, tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej, funkcjonariusze SG zostali zaatakowani przez wojska niemieckie. 26 sierpnia 1939 roku podczas pełnienia służby w ochronie granicy państwowej zabito Feliksa Ignacego Grabowskiego oraz postrzelono Wojciecha Wiśniowskiego, który w wyniku odniesionych ran również zmarł.

Tego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie znaleźli również chwilę, by odwiedzić inne groby i miejsca pamięci mundurowych zamordowanych podczas II wojny światowej.

Fot. materiały prasowe