Mieszkaniec Olsztyna oszukany na dziesiątki tysięcy złotych przez oszusta widmo

2022-10-28 09:39:54(ost. akt: 2022-10-28 12:39:26)

Autor zdjęcia: SAROTA PR

Kolejny z mieszkańców Olsztyna padł ofiarą internetowych oszustów. Nieznana osoba przełamała elektroniczne zabezpieczenia w jednym z kont bankowych i zaciągnęła pożyczkę na kwotę blisko 47 tysięcy złotych. Złodziejowi udało się również przelać z konta 44 tysiące złotych na dane innej osoby.
W środę (26 października) ofiarą oszustwa internetowego padła pewna osoba z Olsztyna. Zauważyła ona reklamę na jednej ze stron internetowych, dotyczących inwestowania pieniędzy. Kliknęła w odsyłacz, jednak żadna strona nie uruchomiła się. Po chwili do zainteresowanej ogłoszeniem zadzwonił nieznany mężczyzna.

Zaczął opowiadać w jaki sposób można pomnożyć swoje środki. Poprosił o wpłatę 1 tys. złotych na wskazane konto. Poinstruował też o dalszych procedurach. Następnego dnia z osobą skontaktowała się kobieta, jak twierdziła analityk finansowy. Zwróciła się z prośbą o podanie danych osobowych w tym numeru pesel. Uzyskała je bez najmniejszego problemu. Po tym zdarzeniu osoba otrzymała wiadomość z banku o zaciągnięciu przez nią pożyczki w wysokości blisko 47 tyś. złotych. Następnego dnia z konta zniknęło 44 tysiące złotych.

Osoba pokrzywdzona w tej sprawie powyższych transakcji nie autoryzowała, ani też niczego nie musiała akceptować. Przez działanie oszusta widmo, została z zaciągniętą pożyczką i bez środków na koncie. Sprawa została zgłoszona do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.