Zmiany organizacji ruchu w centrum Olsztyna na al. Piłsudskiego

2022-10-28 19:06:51(ost. akt: 2022-10-28 15:25:44)
Prace na al. Piłsudskiego

Prace na al. Piłsudskiego

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwają coraz bardziej zaawansowane prace przy budowie nowej tramwajowej infrastruktury. W wielu miejscach zakończyły się już przebudowy podziemnych sieci i widoczne są już postępy na powierzchni. Wiążą się z tym kolejne zmiany w organizacji ruchu, tym razem dotyczą al. Piłsudskiego.
W związku z trwającymi pracami zostaną wprowadzone zmiany na al. Piłsudskiego między ul. Głowackiego a Urzędem Skarbowym. Nowe rozwiązania mają zacząć obowiązywać w piątek (28 października) od 22:00.

Zmiany będą dotyczyć dojazdu do posesji. Od ul. Mazowieckiego ruch dwukierunkowy będzie poprowadzony po jednej jezdni wzdłuż Uranii. Dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy al. Piłsudskiego 42 będzie możliwy wyłącznie od ul. Głowackiego jako ruch dwukierunkowy po wydzielonej jezdni wzdłuż Planetarium.

Dojazd do posesji zlokalizowanych przy ul. Kościńskiego, Narutowicza i Grotha będzie jednokierunkowy od strony Urzędu Skarbowego. Natomiast wyjazd z ul. Kościńskiego i ul. Narutowicza jako jednokierunkowy do ul. Głowackiego. Organizacja ruch dla ulicy Grotha pozostaje bez zmian z możliwością wyjazdu w kierunku ulicy Dworcowej lub Głowackiego.

Na tym etapie nie są planowane zmiany w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej oraz ciągów dla pieszych.

Fot. Olsztyn.eu