Najsłynniejszy amfiteatr na Warmii i Mazurach będzie zadaszony. Władze Mrągowa wkrótce podpiszą umowy

2022-10-28 07:16:13(ost. akt: 2022-10-27 15:37:51)

Autor zdjęcia: Michał Kaczyński

Najsłynniejszy w warmińsko-mazurskim amfiteatr ma być zadaszony. W piątek władze miasta podpiszą umowę z wykonawcą prac, których wartość wyceniono na 28,3 mln zł.
Ostatnią modernizację amfiteatr w Mrągowie przeszedł w 2012 roku za blisko 10 mln zł. Od tamtej pory widownia liczy 5280 miejsc, a pod sceną znajdują się cztery umeblowane garderoby, każda z łazienką, oraz część restauracyjna.

Urząd Miasta w Mrągowie, który jest właścicielem amfiteatru, zamierza m.in. zbudować otwierane zadaszenie nad widownią, nową drogę do hoteli
zlokalizowanych w pobliżu amfiteatru i oświetlić ją energooszczędnymi lampami LED.

Przy amfiteatrze mają powstać parking i miejsca postojowe.

— Inwestycja otrzymała ponad 20,5 mln zł dofinansowania. Mrągowo jest jedynym z niewielu warmińsko-mazurskich samorządów, który otrzymał tak duże rządowe fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza — informuje Paweł Krasowski, rzecznik mrągowskiego samorządu.
Mrągowski amfiteatr jest popularnym miejscem plenerowych letnich koncertów czy maratonów kabaretowych realizowanych często na zlecenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Jest ceniony przede wszystkim ze względu na nietypowe położenie – scena ulokowana jest nad brzegiem jeziora Czos tak, że występujący artyści mają za sobą tło w postaci jeziora.

Mrągowski amfiteatr stał się popularny w latach 80. XX wieku, gdy organizowano tam Pikniki Country. Potem organizowano tam m.in. cieszące się popularnością festiwale kultury kresowej, a w ostatnich latach gale disco polo i maratony kabaretowe. (PAP)