„Zdrowie pod Kontrolą” w Galerii Warmińskiej

2022-10-30 05:00:00(ost. akt: 2022-10-31 06:02:31)   Artykuł sponsorowany
19 stanowisk medycznych, 5 prelekcji oraz inne medyczne atrakcje będą czekać na chętnych do sprawdzenia stanu swojego zdrowia w sobotę 5 listopada w Galerii Warmińskiej. Największa w Polsce akcja w ramach „Zdrowie pod Kontrolą” poświęcona profilaktyce zdrowotnej organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działający przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM.
Jesień to dobra pora roku, aby skontrolować swoje zdrowie przed bardziej dokuczliwą zimą. Dlatego w Galerii Warmińskiej po raz kolejny zaplanowano darmowe badania i konsultacje ze specjalistami.
W sobotę 5 listopada w Galerii Warmińskiej w godz. 11-17 można będzie bezpłatnie skorzystać z kilkunastu różnych badań i porad medycznych. Przed centrum handlowym i w atrium pojawią się dedykowane stanowiska medyczne. Wśród dostępnych badań do dyspozycji odwiedzających będą m.in. pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, badanie EKG, USG oraz spirometrię. Będzie można także wykonać tradycyjne badania wzroku oraz uzyskać poradę dotyczącą problemów ze słuchem. Prowadzone będą konsultacje neurologiczne, farmaceutyczne oraz dietetyczne. Udostępniony zostanie również analizator składu ciała TANITA oraz alkogogle. W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można będzie nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W każdym punkcie medycznym specjaliści w swoich dziedzinach zinterpretują wyniki badań oraz będą służyć poradą. Dla najmłodszych atrakcją będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą mogły leczyć lalki i pluszaki.
Chętni będą mogli także wysłuchać 5 wykładów, które odbędą się na terenie atrium.

• 12.00 „Ryzyka udaru mózgu” - dr n. med. Grzegorz Dałek - Kierownik zespołu udarowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie
• 13.00 „Jak rozpoznać udar mózgu. Czas to mózg” - dr n. med. Jacek Zwiernik - Ordynator Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie
• 14.00 „Leczenie zabiegowe udaru mózgu” - dr n. med. Grzegorz Wasilewski - Kierownik Zakładu Radiologii i Diagnostyki Zabiegowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie
• 15.00 „Analizator składu ciała TANITA - nowy standard w diagnostyce” - dr inż. Joanna Ciborska, Szkoła Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
• 16.00 „Odżywianie a profilaktyka zdrowotna” – Joanna Samczuk

Przed Galerią Warmińską będzie można także oddać krew w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ponadto panie będą mogły wykonać mammografię w mammobusie. Z badań mammograficznych mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ma znaczenia adres zamieszkania oraz nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

„Akcja Zdrowie pod Kontrolą odbywa się w naszym centrum od lat. Bezpłatne badania i porady specjalistów przyciągają rzesze chętnych, bo pozwalają sprawnie i pod opieką profesjonalistów zadbać o siebie i najbliższych. Z przyjemnością więc zapraszamy na jesienną kontrolę zdrowia do Galerii Warmińskiej” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.
Wszelkie działania w ramach akcji profilaktyki zdrowotnej będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.galeria-warminska.pl