Radni pożegnali zastępczynię prezydenta

2022-10-26 15:52:51(ost. akt: 2022-10-26 15:56:06)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Wyjątkowa sesja olsztyńskiej Rady Miasta. Ostatni raz w charakterze zastępcy prezydenta miasta wzięła w niej udział Halina Zaborowska-Boruch, która odchodzi ze stanowiska.
Były przemowy, podziękowania, kwiaty. Niezwykły charakter miał fragment środowego (26 października) posiedzenia rajców ze stolicy Warmii i Mazur.

- To bardzo wzruszający moment - powiedziała Halina Zaborowska-Boruch. - Przez 19 lat, nie tylko jako zastępca prezydenta miasta, brałam udział w niemal każdej sesji. Dziękuję za ten czas, za doświadczenie, jakim się Państwo ze mną dzielili, za wspólną pracę. Zmieniam miejsce zatrudnienia, ale miasta nie zmieniam. Poza tym zostawiam w ratuszu wspaniały zespół, który będzie dalej wspierał pana prezydenta.
Do końca listopada Halina Zaborowska-Boruch pozostanie na urlopie. Z tym dniem wygaśnie jej stosunek pracy.

- Bardzo dziękuję za te wszystkie lata współpracy - mówił przewodniczący Rady Miasta, Robert Szewczyk.

Halina Zaborowska-Boruch piastuje funkcję zastępcy prezydenta od momentu objęcia funkcji prezydenta przez Piotra Grzymowicza.

- Znając kompetencje i zaangażowanie pani prezydent jestem przekonany, że w nowym miejscu pracy będzie nadal i z oddaniem służyła Olsztynowi i jego mieszkańcom - powiedział prezydent stolicy Warmii i Mazur.

Halina Zaborowska-Boruch odpowiadała w ratuszu za zadania związane m.in. z inwestycjami, urbanistyką oraz geodezją.