Nie potrafisz parkować? Zapłacisz więcej! Radni Olsztyna uchwalili podwyżki dla kierowców samochodów i hulajnóg elektrycznych

2022-10-26 13:51:14(ost. akt: 2022-10-26 14:22:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tanio to już było, a teraz będzie tylko drożej. Głębiej do portfela będą musieli zajrzeć kierowcy, którzy nieprawidłowo parkują swoje pojazdy, oraz użytkownicy hulajnóg elektrycznych, którzy pozostawiają je niezgodnie z zasadami. Radni Olsztyna przyjęli dziś nową uchwałę.
Obecnie za odholowanie samochodu osobowego na strzeżony parking obowiązuje opłata w wysokości 488 zł. W przypadku rowerów, motorowerów lub hulajnóg elektrycznych jest to 115 zł.

Od nowego roku będzie to 545 zł w przypadku samochodów osobowych i 130 zł w przypadku rowerów, motorowerów i hulajnóg elektrycznych.

Fot. Zbigniew Woźniak

Przypomnijmy, że opcja odholowania hulajnogi elektrycznej została wprowadzona dopiero od początku 2022 roku. Strażnicy miejscy mogą obciążyć kosztami operatora sprzętu, który może je przenieść na ostatniego użytkownika danego pojazdu.

Doba pobytu samochodu na strzeżonym parkingu będzie kosztować 47 zł, natomiast hulajnogi elektrycznej 24 zł.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. milosnik olsztyna #3106565 27 paź 2022 08:37

    Jest tylko jeden maly problem, kto to bedzie egzewkwowal czyzby straz miejska? Wystarczy przejechac sie po miescie i tyle aut stoi na zakazach a na przystankach autobusowych to istna plaga. A mowia ze miasto takie biedne a nie potrafi podniesc tylu milionow co stoja na zakazach????

    odpowiedz na ten komentarz