Straż Graniczna do końca listopada wyłoni wykonawcę perymetrii na granicy z Rosją

2022-10-25 17:33:05(ost. akt: 2022-10-25 17:38:47)
Piknik militarny

Piknik militarny

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Straż Graniczna rozpoczęła procedurę wyboru wykonawcy perymetrii na granicy z Rosją. Firma ma zostać wyłoniona do końca listopada - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. Perymetria zostanie zainstalowana na odcinku około dwustu kilometrów.
Porucznik Michalska poinformowała we wtorek, że Straż Graniczna rozpoczęła już procedurę wyboru firmy, która zainstaluje perymetrię na granicy polsko-rosyjskiej. "Do końca listopada mamy zamiar wyłonić wykonawcę" - zaznaczyła rzeczniczka SG.

Jak wyjaśniła, perymetria będzie instalowana na odcinku około dwustu kilometrów. Ma powstać w ciągu pierwszych trzech kwartałów przyszłego roku, jednak Straż Graniczna liczy, że budowa zakończy się szybciej.

W związku z instalacją perymetrii przy obwodzie kaliningradzkim zostaną zmienione zapisy ustawy o budowie zabezpieczenia granicy. Zakłada to projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zgodnie z projektem do składu zespołu ds. budowy zabezpieczenia dołączą wojewoda warmińsko-mazurski oraz komendanci Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału SG.

Latem zakończyła się budowa bariery fizycznej - czyli pięciometrowego płotu ze stalowych przęseł zwieńczonego drutem żyletkowym - na 186-kilometrowym odcinku granicy z Białorusią. Budowa bariery elektronicznej trwa od czerwca na 202 kilometrach. Jej wykonawcą jest Elektrotim. Koszt całej zapory na tej granicy to ok. 1,6 mld złotych.
(PAP)

Agnieszka Ziemska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. To ja #3106423 26 paź 2022 07:17

    Bardzo fajnie tylko co to ta perymetria ? mam wrażenie że autor artykułu podobnie jak ja nie ma pojęcia.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3106312 25 paź 2022 19:38

    Płotek przeciwko rakietom i czołgom? Gratuluję naiwności i dobrego samopoczucia!

    odpowiedz na ten komentarz