Wszystko, czego nie wiecie o szufladach…

2022-10-25 15:23:52(ost. akt: 2022-10-25 15:47:47)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: KAM

… A baliście się zapytać! Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Czego powinniśmy wymagać od szuflady w kuchniach otwartych na strefę dzienną — czy tylko perfekcyjnej pracy i pięknego wyglądu?
Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Zatem dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą do tego idealnym miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność. Próba upchnięcia w nich tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebujemy w kuchni, może skończyć się zbytnim ich przeładowaniem, a stąd już tylko krok do uciążliwego bałaganu. Nie zawsze jednak metraż kuchni pozwala na zaplanowanie większej ilości szuflad. Gdzie szukać dodatkowego miejsca?

Obrazek w tresci

Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni.

— Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów — tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. — Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same.

Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem.

Obrazek w tresci

Rozsądnie zaplanowane
Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.

Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny? Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy — mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.

Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.

Szuflady otwarte
Jeśli po wysunięciu szuflada będzie widoczna od strony salonu, ani ona sama, ani jej zawartość nie może być przypadkowa. Wizytówką nowoczesnych systemów szuflad są niewidoczne prowadnice, estetyczne boki i doskonale zorganizowane wnętrze.

— Atutem szuflad jest funkcjonalność i komfort użytkowania, ale chcemy również, aby pięknie wyglądały, chociaż nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Po otwarciu frontu zaskakują nowoczesną formą oraz atrakcyjnym designem, który wpisuje się w aktualne trendy wzornicze i harmonizuje z całością bryły mebla — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel. — Łatwo możemy je dopasować do różnych stylów aranżacji.

Obrazek w tresci

W otwartej kuchni na widoku są nie tylko fronty szuflad. Niejednokrotnie zdarzy nam się prezentować naszym gościom ich wnętrze. Powinno więc zachwycić elegancją i dobrym gustem, podobnie jak cała zabudowa. Wnętrze i boki szuflady można ujednolicić z frontem. Obecnie nie będzie to problemem, ponieważ biel to nie jedyna opcja kolorystyczna. Szuflady dostępne są w różnych kolorach, co bardzo ułatwia zgranie ich z dekorem frontów i zachowanie spójności kolorystycznej. Po otwarciu czarnego frontu nie zobaczymy białej płyty meblowej, ale idealnie dopasowane wnętrze szuflady w tym samym modnym kolorze. Biel będzie dobrym wyborem w przypadku zabudowy meblowej w jasnych lub pastelowych dekorach. Szuflada w kolorze szarym będzie się dobrze prezentować po otwarciu frontu tej samej barwy.

Warianty wzornicze zapewniają dużą elastyczność wyboru. Bok szuflady może być pełen lub zakończony relingiem. Atrakcyjną wizualnie opcją są szuflady dwuścienne, które komponuje się z dwóch elementów, np. stali malowanej proszkowo, tworzywa lub szkła.

Praca bez zarzutu
Atrakcyjny design nie powinien oczywiście przysłaniać komfortu pracy, a efektowna forma być jedynym atutem szuflady. Otwierane i zamykane wielokrotnie każdego dnia muszą się delikatnie i maksymalnie wysuwać oraz miękko domykać. Co ważne, prowadnice, dzięki którym szuflada działa niezawodnie, powinny pozostać niewidoczne. Front szuflady trzaskający o korpus mebla również nie doda jej uroku. Dlatego prowadnice powinny być zintegrowane z amortyzatorem cichego domykania.

Obrazek w tresci

Wnętrze w porządku
Nowoczesne systemy szuflad dają wiele możliwości zastosowań, począwszy od przechowywania produktów spożywczych, przez garnki, zastawę kuchenną, sztućce i drobne akcesoria, po strefę odpadków. We wszystkich tych zastosowaniach można je wyposażyć we wkłady organizujące wnętrze szuflady, zgodnie z przeznaczeniem i sposobem użytkowania. Możemy również dopasować optymalną wysokość szuflady do jej zasobów. W ten sposób mamy pewność, że nie marnujemy cennej powierzchni do przechowywania, a każdej z grup produktów przeznaczamy dokładnie tyle miejsca, ile potrzebują.

— Zaproponowany w systemach mebli KAM podział szuflad na trzy różne wysokości, pozwala sprawnie pogrupować przechowywane produkty i przedmioty kuchenne, ułatwiając nam codzienną pracę. W tak zorganizowanych szufladach łatwiej o zachowanie porządku, który cieszy oko po ich otwarciu, a dodatkowo nie naraża nas na niepotrzebny stres, kiedy musimy to zrobić przy gościach. Schludna i uporządkowana szuflada wygląda estetyczniej — mówi projektantka.
W dobrze zorganizowanych szufladach przechowywanie produktów o różnym przeznaczeniu i różnych wielkościach nie stanowi problemu. Mamy łatwość wyjmowania i odkładania przedmiotów, po które nie musimy już sięgać na dno szafki.

Obrazek w tresci

PORADA: Jak zaoszczędzić na meblach kuchennych
Zakup mebli kuchennych jest zawsze sporą inwestycją. W dobie coraz wyższych cen często stajemy przed dylematem jak i co kupować, by było taniej. — Jeżeli chcemy zaoszczędzić na wydatkach, możemy wybrać meble modułowe — mówi Andrzej Tomasiak z Olsztyńskiego Studia Mebli Kuchennych.

Czołowi producenci w swojej ofercie mają bardzo duży wybór zarówno szafek, jak i kolorów. Warto dobrze przyjrzeć się meblom, poczytać opinie o nich i przede wszystkim o sprzedawcy. — W naszym studiu sprzedaż każdych mebli wiąże się z pomiarami pomieszczenia, szczegółowym projektem i wizualizacją. Każda kuchnia jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb i wymagań kupującego — tak jak kuchnia na zamówienie. Klient otrzymuje wytyczne jak przygotować pomieszczenie. Ekipa montażowa wyposażona jest w specjalistyczne narzędzia umożliwiające profesjonalny montaż. Dobrze przemyślana, zaprojektowana i przede wszystkim zmontowana kuchnia przynosi satysfakcje nie tylko dla nabywcy, ale również dla nas — mówi Andrzej Tomasiak. — Sprzęt AGD zakupiony w studiach meblowych zostanie dostarczony wraz z meblami, zamontowany gratis i zazwyczaj posiada darmową 5 letnią gwarancję. Kupując komplet, klient może liczyć na dodatkowy rabat. Meble modułowe polecamy również do samodzielnego montażu. Tym sposobem można zaoszczędzić nawet 2-3 tys. zł.
Oprac. mmb


Obrazek w tresci