Pięciu olsztyńskich twórców zrealizuje swoje projekty w ramach cyklu "Desant Kultury"

2022-10-26 08:31:39(ost. akt: 2022-10-25 15:19:16)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Znamy wyniki tegorocznego naboru na oryginalne propozycje kulturalne, jakie przedstawili olsztyńscy twórcy. W najbliższych miesiącach będzie realizowanych aż pięć przedsięwzięć.
W cyklu "Desant Kultury" realizowane są autorskie, niekonwencjonalne pomysły. Proponują i odpowiadają za nie twórcy i animatorzy, osoby zajmujące się szeroko pojętą działalnością artystyczną.

- Nie było łatwo, ale z nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy do realizacji aż pięć oryginalnych projektów - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz. - W tym roku wpłynęło 27 wyjątkowych i unikalnych koncepcji.

Jakie zadania będą realizowane w najbliższych miesiącach?


Milena Gauer: Podróż bohaterek (start: 7 listopada)
Wyjątkowa grupa teatralno-rozwojowa dla kobiet. Doświadczanie siły i słabości ciała, w atmosferze siostrzeństwa, w kipiącej, bezpiecznej energii kobiecej, w tańcu i w ciszy.

Błazen Jajosz: My z grodu Jakuba (start: 9 listopada)

Projekt z pogranicza historii, eksploracji artystycznych i autoprezentacji. Czteromiesięczna podróż po codziennej rzeczywistości mieszkańców dawnego Olsztyna i niekonwencjonalna forma odkrywania naszego dziedzictwa kulturowego.

Mary Rumi: Chór ludzki (start: 15 listopada)

Oryginalny eksperyment muzyczno-warsztatowy. Relaksacyjno-medytacyjna forma pracy nad dźwiękiem w bezpiecznej strefie dla tych, którzy są od muzyki bardzo daleko i chcą odzyskać ją dla siebie.

Muzyczna Podróż z Rolandem Bilickim: Gipsy Kings (start: marzec 2023).

Szymon Trawiński: Warsztaty tworzenia rekwizytów i strojów cosplay (start: marzec 2023).

Szczegóły projektów i informacje o zapisach są na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Desant Kultury to przedsięwzięcie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury od 2020 roku.