Olsztyn: Kompletnie pijany ojciec "opiekował się" 6-letnim synem

2022-10-24 18:05:14(ost. akt: 2022-10-24 15:42:29)

Autor zdjęcia: flickr.com

Wkrótce przed sądem będzie tłumaczyć się 38-letni mężczyzna, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie opiekował się 6-letnim synem. Ponadto mężczyzna doznał obrażeń głowy, po tym, jak upadł na podłogę. O niepokojącej sytuacji powiadomił sam chłopiec, który widząc, że ojciec potrzebuje pomocy, wyszedł na klatkę schodową, gdzie spotkał swojego dziadka.
W niedzielę (23 października) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia, które dotyczyło opiekowania się małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący funkcjonariusze po przyjeździe we wskazane miejsce zastali kompletnie pijanego 38-latka, pod którego "opieką" znajdował się 6-letni chłopiec. Do mieszkania wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ przed przyjazdem służb mężczyzna upadł w mieszkaniu na podłogę i wymagał pomocy medycznej.

O niepokojącej sytuacji powiadomił sam chłopiec, który widząc, że ojciec upadł na podłogę, wyszedł na klatkę schodową, gdzie spotkał swojego dziadka i poprosił o pomoc. Po chwili w mieszkaniu pojawił się również wujek, który zaopiekował się 6-latkiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 38-letniego ojca ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie oraz ocena sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań.