Pokłócił się z żoną i postanowił wsiąść za kółko. Nie spodziewał się, że podczas kontroli granicznej wyjdzie na jaw, że jest kompletnie pijany

2022-10-25 08:33:00(ost. akt: 2022-10-25 08:07:02)
przejście graniczne

przejście graniczne

Autor zdjęcia: PAP

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach przerwali podróż kierowcy, który stawił się do odprawy granicznej będąc kompletnie pijany. Wsiadł do auta, bo pokłócił się z żoną. Z Rosji chciał się dostać do Niemiec. Zamiast do domu trafił na komendę policji.
W sobotę (22 października) obywatel Niemiec stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wjazdowym do Polski.

Funkcjonariusz Straży Granicznej od razu wyczuł woń alkoholu od 44-latka. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia kontrolera. Kierowca osobowego bmw był pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie wykazało że ma 2,6 promila, po 15 minutach miał już prawie 2,7 promila.

Jak się okazało był u żony w Rosji, trochę wypił, pokłócił się i postanowił wrócić do domu w Niemczech. Myślał, że w trakcie kontroli granicznej, nikt nie zauważy w jakim jest stanie.

Zamiast do Niemiec trafił na Komendę Powiatową Policji w Braniewie.