45-letni mieszkaniec gminy Orzysz znęcał się nad matką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty

2022-10-24 11:57:38(ost. akt: 2022-10-24 12:05:09)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Orzysz, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, wyzywał matkę, bił ją, kopał oraz popychał. Dodatkowo był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy. Policjanci pojechali pod wskazany adres.

W mieszkaniu zastali 70-letnią kobietę oraz jej 45-letniego syna, który był pod wpływem alkoholu. W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że syn bez powodu wszczął awanturę. Wyzywał ją, groził jej pozbawieniem życia oraz wyrzuceniem z domu. Zachowania powtarzały się od czterech miesięcy. W trakcie interwencji 45-latek był agresywny wobec policjantów. Naruszył ich nietykalność cielesną, znieważył oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Dotyczyły one psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką, znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pod ich adresem. Decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany.

Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.