Pracownicy oświaty z nagrodami

2022-10-24 09:35:34(ost. akt: 2022-10-24 09:39:28)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Nie tylko nauczyciele i pedagodzy, ale wszyscy pracownicy olsztyńskiej oświaty obchodzili swoje święto. To tradycyjna okazja, by nagrodzić tych najbardziej zaangażowanych spośród nich.
Uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej odbył się przed weekendem w Szkole Podstawowej nr 30 przy ul. Zientary-Malewskiej. Natomiast teraz była okazja, by spotkać się w gronie pracowników olsztyńskiej oświaty, by podziękować im za codzienne zaangażowanie.

- Wszystkim Państwu należą się wyrazy uznania, szacunku i podziękowań za codzienną niezwykle trudną pracę na rzecz dzieci i młodzieży - powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To praca pełna poświęcenia, pasji, zaangażowania, ciągle jeszcze tak niewystarczająco doceniana.

Podczas środowej (19 października) uroczystości w Pałacu Młodzieży zostało nagrodzonych 47 osób. Wśród nich są nauczyciele siedmiu przedszkoli, 16 szkół podstawowych, 13 szkół ponadpodstawowych oraz czterech placówek działających na terenie miasta.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudny to był czas - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. - Ostatnie miesiące postawiły nowe wyzwania przed całą społecznością szkolną. Pandemia koronawirusa, wybuch wojny w Ukrainie zasadniczo zmieniły sposób pracy, nauki, relacji międzyludzkich.

W trwającym roku szkolnym we wszystkich typach placówek prowadzonych przez samorząd Olsztyna uczy się niemal 31 tys. dzieci i młodzieży.
galeria zdjęć