Mieszkaniec Olsztyna palił w piecu lakierowanymi deskami. Szybko został ukarany

2022-10-24 08:34:54(ost. akt: 2022-10-24 09:09:07)

Autor zdjęcia: pixabay.pl

W ostatnich dniach strażnicy miejscy podczas realizacji zgłoszeń ujawnili kilka wykroczeń związanych ze spalaniem odpadów zarówno jako opał w piecu jak i na terenie ogrodów działkowych.
Kontrola przeprowadzona przez strażników miejskich pod kątem spalania odpadów na ul. Augustowskiej zakończyła się mandatem. Sprawca wykroczenia posłużył się lakierowanymi deskami jako opałem, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami.

To już nie pierwsza taka sytuacja w Olsztynie. W ostatnim czasie strażnicy miejscy w wyniku przeprowadzonych kontroli ogródków działkowych ukarali czterech działkowiczów, którzy do ognia wrzucali m. in. odpady zielone, lakierowane deski czy folie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami (art. 191 Ustawy o odpadach) obowiązuje całkowity zakaz spalania odpadów. Część roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów czy też parków również są odpadami, a co za tym idzie ich spalanie jest zabronione. Ponadto obowiązują przepisy, które zobowiązują nas do prowadzenia selektywnego zbierania odpadów, więc nie możemy wrzucać odpadów zielonych do pojemników na odpady komunalne.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3106253 24 paź 2022 09:37

    Nie rozumiem. Przecież można palić wszystkim, tylko nie oponami...

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz