Mieszkaniec Olsztyna awanturował się w autobusie miejskim. Okazało się, że był poszukiwany

2022-10-21 17:18:25(ost. akt: 2022-10-21 15:05:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy policjanci zatrzymali jednego dnia dwie osoby, które były poszukiwane. Pijany 23-latek awanturował się w autobusie, przez co na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze. Okazało się, że zamiast podróżować komunikacją miejską, powinien siedzieć za kratkami.
W czwartek (20 października) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym pasażerze autobusu komunikacji publicznej, który nie chciał opuścić pojazdu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który wylegitymował wskazanego mężczyznę. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 23-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia łącznej kary 324 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości oszustwo oraz kradzież.

Tego samego dnia doszło do zatrzymania kolejnej osoby poszukiwanej. Tym razem w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Okazało się, że 44-latka ma do odbycia karę 40 dni pozbawienia wolności. Kobieta była poszukiwana za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

40-latka i 23-latek zostali zatrzymani. Trafią do zakładów karnych, w których spędzą najbliższy czas.