Pogoda dała nam się we znaki. W Olsztynie pojawiły się już pierwsze przymrozki. A czego możemy spodziewać się 1 listopada?

2022-10-21 09:50:17(ost. akt: 2022-10-21 10:23:56)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zaczęło się. W nocy z czwartku na piątek (20-21 października) w Olsztynie pojawiły się pierwsze przymrozki. Odczuli je przede wszystkim kierowcy, którzy rano musieli skrobać szyby. Też zjadło ci to czas?
Czuć, że zbliża się zima. Może jeszcze nie wielkimi krokami, ale potrafi już nas zmrozić. Ci, którzy późno wychodzą z psami albo wcześnie wychodzą do pracy, poczuli powiew chłodu w powietrzu. Gwałtowne ochłodzenie z 15 stopni w ciągu dnia do temperatur minusowych, może spowodować lekki szok termiczny. W kość dostali też kierowcy, którzy walczyli z zamrożonymi szybami. Rano, gdy każda minuta jest na wagę złota, takie skrobanie szyb, może popsuć humor.


Jaka pogoda na weekend 22-23 października?


Nie będzie ciepło, ale nie można mówić, że będziemy trząść się z zimna. W piątek spodziewajmy się temperatury ok. 15 stopni Celsjusza. W sobotę jednak front atmosferyczny przyniesie za sobą deszcz. Wzrośnie też siła wiatru. Deszczu nie będzie natomiast w niedzielę, 23 października, ale zachmurzenie nadal będzie się utrzymywać.

Co nas czeka 1 listopada?


W kolejnych dniach października będzie zdecydowanie cieplej. Możemy liczyć na 16-17 stopni w dzień i mniej więcej 10 stopni w nocy. Co ciekawe, synoptycy zapowiadają, że ciepło towarzyszyć będzie nam nawet 1 listopada, w Dniu Wszystkich Świętych. Tego dnia ma być ciepło i słonecznie.

Fot. pixabay.com