Nastolatek z Olsztyn napadł na seniora. Pobił go, zabrał mu telefon i próbował wyszarpać torbę

2022-10-20 12:02:22(ost. akt: 2022-10-20 14:26:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Próbował wyrwać seniorowi torebkę, a gdy to się nie udało przewrócił go, zabrał telefon komórkowy i uciekł. Policjanci z Olsztyna szybko ustalili i zatrzymali 19-letniego sprawcę rozboju. Młodemu człowiekowi grozi teraz kara do 12 lat więzienia.
W poniedziałek (17 października) po godzinie 18-tej dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z ulicy w centrum miasta doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że do 63-letniego mężczyzny w pewnym momencie podszedł młody mężczyzna, najpierw zapytał o godzinę, a następnie próbował wyrwać seniorowi torebkę. Podczas szarpaniny, napastnikowi nie udało się ukraść torby, wykorzystując siłę kopnął mężczyznę, przewrócił go na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy. Po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci niedługo po zgłoszeniu, na podstawie własnych ustaleń wytypowali potencjalnego sprawcę rozboju. Szybko dotarli pod adres, gdzie miał mieszkać 19-latek. Mundurowi zastali mężczyznę, który nie krył zdziwienia wizytą funkcjonariuszy i szybko przyznał się do kradzieży telefonu komórkowego.

Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec 19-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.