Mieszkaniec Olsztyna siedział na zapleczu budynku z wagą jubilerską na kolanach. Odważał nią mefedron

2022-10-19 10:25:58(ost. akt: 2022-10-20 12:20:45)
mefedron; zdjęcie podglądowe

mefedron; zdjęcie podglądowe

Autor zdjęcia: Pixabay

Siedział na za zapleczu budynku z waga jubilerską na kolanach. Odważał na niej biały proszek w foliowych woreczkach. Nie spodziewał się, że na jego drodze staną policjanci. 22-latkowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
W niedziele (16 października) wieczorem policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który siedział na schodach na zapleczu jednego z budynków. Ich uwagę zwróciło nietypowe zachowanie – mieszkaniec Olsztyna trzymając na kolanach wagę jubilerską, odważał woreczek foliowy z zawartością białego proszku.

Funkcjonariusze postanowili podejść do mężczyzny, aby sprawdzić, czy w woreczkach nie znajdują się narkotyki. Policjanci wylegitymowali 22-letniego mieszkańca Olsztyna, który miał przy sobie substancje zakazane. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczony proszek to mefedron. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.