Piotr Grzymowicz na Europejskim Forum Samorządowym w Poznaniu

2022-10-19 08:17:46(ost. akt: 2022-10-19 18:10:59)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Dwa dni rozmów, prelekcji, wymiany poglądów. W stolicy Wielkopolski odbyło się Europejskie Forum Samorządowe, w którym wziął udział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Forum, podobnie jak Samorządowy Kongres Finansowy, jest częścią projektu Local Trends. To przedsięwzięcie zainicjowane przez włodarzy Poznania i Sopotu.

Celem jest inicjowanie dyskusji ponad podziałami o otoczeniu społeczno-gospodarczym rozwoju polskiego samorządu i kraju. Poza samorządowcami w przedsięwzięciu biorą udział przedstawiciele biznesu oraz środowisk naukowych.

Podczas poznańskiego wydarzenia uczestnicy rozmawiali m.in. o samorządach w nowej, unijnej perspektywie finansowej, klimacie czy wsparciu rozwoju miast przez nowoczesny biznes. Nie zabrakło tez tematów związanych z sytuacją w Ukrainie, innowacyjności w samorządach oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

— Wziąłem udział m.in. w panelu dotyczącym przyszłości transportu zbiorowego w kontekście suburbanizacji — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — To problem, który odczuwa coraz więcej średnich i dużych miast.