Swoje „wójtowanie” traktuję jako misję

2022-10-18 12:39:43(ost. akt: 2022-10-19 10:23:01)
Marta Kamińska

Wójt Gminy Barciany

Marta Kamińska Wójt Gminy Barciany

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Trwa plebiscyt Gazety Olsztyńskiej na Samorządowca 2022. W kategorii wójtów liderem jest Marta Kamińska, wójt gminy Barciany. Głosujemy do 31 października. Rozstrzygnięcie plebiscytu na VI Kongresie Przyszłości, który odbędzie się 24 listopada w Olsztynie.
— Jak się pani czuje jako liderka rankingu, wyprzedzając wielu bardziej doświadczonych samorządowców z bardziej popularnych samorządów?
— Jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie. O samym plebiscycie dowiedziałam się od mieszkańców gminy, którzy informowali mnie, że właśnie na mnie zagłosowali. W związku z tym jest mi niezmiernie miło, że moja praca została dostrzeżona i doceniona. Mam nadzieję, że chodzi tu tylko i wyłącznie o to, co udało mi się do tej pory zrobić w gminie Barciany i to jest cenione wśród mieszkańców.

— A co udało się zrobić przez te cztery lata dotychczasowej kadencji?
— Zrealizowaliśmy wiele większych lub mniejszych inwestycji. Nie sposób jest tu cokolwiek wyróżnić. Dla mnie każda inwestycja jest bardzo ważna, bez względu na jej rozmiar. W planach mamy przebudowę parku w Barcianach, co niewątpliwie wpłynie na estetykę miejscowości. W miejscu, gdzie latami stał i straszył „peerelowski” przystanek, teraz powstał skwer. Ta część Barcian w pobliżu kościoła zmieniła się nie do poznania. To jednak tylko jeden z przykładów inwestycyjnych działań na terenie całej gminy.

— Czym jest dla pani „wójtowanie”?
— Traktuję je jako misję. Jak coś robię, to robię to od początku do końca. Wierzę w naszą gminę i potencjał jej mieszkańców. Wierzę, że w gminie Barciany da się żyć równie dobrze, jak w metropoliach. Jesteśmy pięknym rejonem. Niektórzy mówią, że jesteśmy na końcu świata. Dla mnie to początek świata.

— Jest pani jedyną kobietą stojącą na czele samorządu w powiecie kętrzyńskim. Jak się pani odnajduje w tym, zdawałoby się, męskim świecie?
— Trafił mi się dobry skład. Bardzo dobrze czuję się wśród otaczających mnie panów. W każdym z nich mam jakieś wsparcie. Owszem, różnimy się. Nasze style zarządzania są zupełnie inne, ponieważ jestem kobietą. Kobieta ma troszeczkę więcej empatii i ma inne spojrzenie na pewne rzeczy. To, co dla mnie często jest sprawą priorytetową, dla nich jest banałem, bo stawiają na „twardsze” rzeczy. Dla mnie w byciu wójtem liczy się drugi człowiek. To jest podstawa w całym moim życiu.

Wojciech Caruk

Aktualne rankingi
(Koszt wysłania 1 SMS 2,46 zł v VAT)
Wójt


Starosta


Burmistrz i prezydentRegulamin: kliknij tutaj