Renesans i barok na Warmii i Mazurach

2022-10-17 21:47:30(ost. akt: 2022-10-17 21:56:15)   Artykuł sponsorowany
W ramach projektu „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” w Olsztynie i Elblągu, 21 i 28 października, odbędą się konferencje dla nauczycieli, edukatorów i regionalistów. W programie konferencji są wykłady, warsztaty, pokazy filmów i prezentacja aplikacji VR. Dodatkowe warsztaty odbędą się również w Ełku, Ostródzie i Iławie.


 „Renesans i barok na Warmii i Mazurach. Cyfrowe narzędzia w edukacji” – to tytuł konferencji podsumowujących trzyletni projekt, realizowany przez Regionalną Pracownię Digitalizacji, działającą w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Konferencje odbędą się 21 października w Olsztynie i 28 października w Elblągu. Rozszerzeniem konferencji są warsztaty, które odbędą się w Ełku (20.10), Ostródzie (26.10) i Iławie (28.10).

- Konferencje są okazją do podsumowania trzyletnich działań projektowych – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik RPD. – W tym okresie nasz zespół digitalizował obiekty w czterech muzeach – w Elblągu, Fromborku, Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim. Wersje cyfrowe zyskało ponad 70 zabytków muzealnych. Na naszą stronę trafią również dwa zabytki architektoniczne – Sanktuarium w Krośnie i Pałac w Kwitajnach.

Na konferencjach przedstawione zostaną gotowe narzędzia do wykorzystania podczas prowadzenia zajęć – scenariusze lekcji, filmy, aplikacja AR, gry na platformie cyfrowej. Zostanie zaprezentowana symulacja VR na telefonie komórkowym. W programie konferencji są wykłady dotyczące baroku i renesansu na naszych ziemiach i muzealiów z tej epoki. Zostaną również wyświetlone wybrane filmy, stworzone na potrzeby projektu i odbędą się warsztaty, na których pokazane zostanie, jak ze zgromadzonych zasobów cyfrowych korzystać w edukacji.

Udział w konferencjach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia, na każde wydarzenie osobno, przyjmowane są pod adresem mailowym: rpd@swiatowid.elblag.pl. W zgłoszeniu powinno znaleźć się imię i nazwisko oraz miejsce zatrudnienia.

Szczegóły warsztatów i program konferencji dostępne są na stronie: www.cyfrowewm.pl.

Organizatorem konferencji jest CSE "Światowid" w Elblągu, współorganizatorami: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Obrazek w tresci