W Olsztynie w rejonie skrzyżowania ul. Sielskiej i Kapitańskiej kierowca hulajnogi zderzył się z rowerzystą

2022-10-17 15:37:47(ost. akt: 2022-10-17 14:38:37)

Autor zdjęcia: freepik

Przepisy jazdy na hulajnodze są jasno określone, jednak nie wszyscy się do nich stosują. Podobnie 19-latek, który jechał jednośladem z pasażerem ul. Sielską. Cóż... nie bez powodu zakazana jest jazda we dwójkę. Mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad hulajnogą i wjechał wprost na jadącego z naprzeciwka rowerzystę.
W piątek (14 października) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Sielskiej i Kapitańskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-latek jadąc hulajnogą elektryczną drogą dla rowerów w pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem. Następnie zjechał do lewej krawędzi ścieżki i zderzył się z jadącym z naprzeciwka 35-latkiem, który jechał rowerem.

Dodatkowo 19-latek wbrew obowiązującym przepisom przewoził hulajnogą pasażera. Rowerzysta trafił do szpitala na badania, a zdarzenie ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

19-latek za popełnione wykroczenia został ukarany dwoma mandatami w łącznej kwocie 2800 złotych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. milosnik olsztyna #3106113 18 paź 2022 09:05

    Tak powinno byc tylko szkoda rowerzysty . Watpie ze ten hulajnogowy pirat czegokolwiek sie nauczyl bo pewnie mamusia oplaci mandacik

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz