Na drogach będzie bezpieczniej. Motocykle trafiły do warmińsko-mazurskich służb ruchu drogowego

2022-10-17 17:45:29(ost. akt: 2022-10-17 14:39:46)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Do dyspozycji policjantów cyklicznie trafiają nowe pojazdy i nowoczesne wyposażenie, które ma im służyć w każdych okolicznościach. Tym razem zasilony został tabor pojazdów służby ruchu drogowego. Do policjantów drogówki z Warmii i Mazur trafiło 40 nowych motocykli BMW R1250 RT.
Tabor pojazdów użytkowanych przez policjantów z Warmii i Mazur wzbogacił się o 40 nowych motocykli. Nowe maszyny to BMW R 1250 RT z 2-cylindrowym silnikiem o pojemności ponad 1200 cm3, który daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Do „setki” rozpędza się w trzy sekundy, a prędkość maksymalna znaczenie przekracza 200 km/h.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje kufer z centralą radiową. Motocykle w nowych policyjnych barwach są wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, liczne światła LEDowe z przodu i z tyłu. W wyposażeniu znajdziemy m.in. podgrzewane manetki i siedzenia oraz inne elementy poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy, mi.in. za sprawą systemu ABS i kontroli trakcji.

Wszystko to sprawia, że motocykl ten w sytuacjach awaryjnych, na zakorkowanych miejskich ulicach, skutecznie i szybko dojedzie na miejsce, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkującym go policjantom.