Kolejny przetarg na energię w Olsztynie unieważniony

2022-10-15 08:01:00(ost. akt: 2022-10-14 16:24:26)

Autor zdjęcia: Pixabay

Grupa zakupowa Urzędu Miasta Olsztyna unieważniła ponowione postępowanie przetargowe na zakup energii elektrycznej z uwagi na brak ofert. W wyznaczonym terminie nie wpłynęły żadne oferty od wykonawców.
— Procedowana w ostatnim czasie ustawa wprowadzająca maksymalne ceny energii elektrycznej dla sporej grupy odbiorców - małych i średnich przedsiębiorców oraz samorządów sprawia ze sprzedawcy nie są w stanie zaoferować energii elektrycznej, tak przekazują nam w nieoficjalnych informacjach — mówi Łukasz Pikuła z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Olsztyna. — Teraz wszyscy czekają aż sytuacja wokół ustawy się wyklaruje.

Przetarg unieważniony, do 14 października nie wpłynęły żadne oferty od wykonawców. Teraz grupa zakupowa Urzędu Miasta Olsztyna analizuje rynek, by określić jak dalej postępować.

— Prawo Zamówień Publicznych daje nam możliwość zamówienia z wolnej ręki w oparciu o takie same mechanizmy jakie były w poprzednim postępowaniu — dodaje Pikuła. — Będziemy rozmawiać ze sprzedawcami jak sytuacja wygląda z ich strony. Domyślam się, że będziemy musieli zaczekać na ten moment przeprocedowania ustawy.

To oznacza, że nowa umowa na zakup energii elektrycznej na 2023 rok najprawdopodobniej zostanie zawarta w listopadzie.