Olsztyn na pierwszym miejscu w rankingu „Wykorzystanie środków Unii Europejskiej w latach 2014-2021”

2022-10-15 16:03:00(ost. akt: 2022-10-14 15:16:28)

Autor zdjęcia: UM w Olsztynie

Podczas Gali Inwestorów Samorządowych XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, ogłoszono, że Olsztyn zajął pierwsze miejsce w kategorii Miast Wojewódzkich w Rankingu „Wykorzystanie środków Unii Europejskiej w latach 2014-2021”, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota".
Rankingi WSPÓLNOTY autorstwa prof. Pawła Swianiewicza i Julity Łukomskiej z Uniwersytetu Warszawskiego od lat cieszą się zasłużonym prestiżem za rzetelność opracowań. Sprawozdania budżetowe oraz wyniki ankiet wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych to stałe elementy składowe tych rankingów. W rankingu unijnym pod uwagę zostały wzięte również kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane ze środków unijnych. Wydatki samorządów dzielone były przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

— Wyniki tegorocznego rankingu opierały się o faktycznie poniesione przez jednostki samorządu wydatki i obejmowały wartość dotacji w latach 2014-2021 w przeliczeniu na jednego mieszkańca — mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — Na ten niewątpliwy sukces Olsztyna złożyła się praca wielu ludzi i za to im serdecznie dziękuję!

Na podium, poza Olsztynem znalazło się jeszcze Opole (II miejsce w rankingu) i Rzeszów (III miejsce). A do pierwszej piątki w kategorii miast wojewódzkich zaliczono także Białystok (IV miejsce) i Lublin (V miejsce).

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AtoJa #3106083 16 paź 2022 09:41

  A nie ma rankingu miast na najgorsze traktowanie, poniżanie, wręcz upodlanie groszowym wynagrodzeniem, ludzi pracujących na ten " sukces" miasta, przez jego włodarzy ? Włodarzy którzy sobie wynagrodzenia nie żałowali, podnieśli je o 100%, tak jakby to oni sami ten sukces wypracowali.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. grand #3106081 16 paź 2022 09:19

  Brawo Panie Prezydencie Grzymowicz!!!! Olsztyn ma szczęście ,że to Pan jest włodarzem miasta a nie np. pewien skompromitowany C.M. Może teraz malkontenci i krytykanci zrozumieją ,że ta szansa na skokowy rozwój Olsztyna długo nie będzie ponownie miastu dana. Te środki z UE prezydent Grzymowicz i jego ekipa doskonale wykorzystali. Mieszkańcy jeszcze muszą znieść tymczasowe niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji na dużą skalę. Potem Olsztyn będzie piękny i przyjazny mieszkańcom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. _gość #3106080 16 paź 2022 08:54

  Ciekawe jakie koszty wygenerowała ta nikomu niepotrzebna Gala samorządowa, niechybnie to z naszych miejskich pieniędzy. A w Olsztynie nadal 3/4 chodników to stan wojenny nawet bez wojny - chodniki rodem z komuny jeszcze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz