Z ostatniej chwili: śmierć na torach w Olsztynie. Mężczyzna został potrącony przez pociąg relacji Olsztyn — Bielsko-Biała

2022-10-12 12:51:55(ost. akt: 2022-10-12 14:33:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tragedii doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 12 (środa 12 października) na torach pomiędzy Kortowem a Dajtkami. Służby są w drodze, śledczy będą ustalać dokładne okoliczności zdarzenia.
— Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilka minut po godz. 12 otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na torach w rejonie Kortowa i Dajtek w Olsztynie — mówi kom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — Według relacji maszynisty doszło tam do potrącenia osoby znajdującej się na torach.

Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który bezprawnie znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu – jego tożsamość jest przedmiotem ustaleń śledczych.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany – utrudnienia potrwają przez najbliższych kilka godzin. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator.

W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów. Przewoźnik zapewnił komunikację zastępczą, którą podróżni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia mogli kontynuować dalszą podróż. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty – mężczyzna był trzeźwy.

Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami w ruchu pociągów.

— W zastępstwie za pociągi regionalne do Działdowa została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa — informuje nas Martyn Janduła, rzecznik prasowy PKP. — Pociągi dalekobieżne są kierowane na Ostródę.

Karol Grosz