Zwabili ją do mieszkania i nie chcieli wypuścić. Pod groźbą musiała podpisać oświadczenie

2022-10-11 19:18:38(ost. akt: 2022-10-11 15:25:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które pozbawiły wolności kobietę w powiecie ełckim. Pod pretekstem wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień zaprosili ją do domu i nie chcieli wypuścić. Groźbą zmusili ją do podpisania niekorzystnego dla niej oświadczenia. 23-latka i 31-latek zostali tymczasowo aresztowani.
Rozwiązywanie spraw i konfliktów osobistych może wymknąć się spod kontroli i przybrać niepokojący i niezgodny z prawem obrót. Wskazuje na to sytuacja, jaka wydarzyła się w powiecie ełckim.

Troje znajomych, pod pretekstem rozmowy i wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień, podstępem zwabiło młodą kobietę do domu jednego z nich. Tam zamknęli drzwi na klucz, nie chcąc jej wypuścić i uniemożliwiając jej samodzielne wyjście. Grożąc jej okaleczeniem nakłonili do podpisania podyktowanego przez nich oświadczenia, a potem wypuścili z mieszkania.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobietę. Funkcjonariusze wyjaśniali rolę każdego z nich w zdarzeniu. W wyniku ustaleń wszystkie te osoby usłyszały zarzuty wspólnego pozbawienia wolności człowieka. Dodatkowo 23-latka i 31-latek usłyszeli zarzuty za stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Oni zostali tymczasowo aresztowani.

Kodeks karny mówi, że kto pozbawia wolności człowieka podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.