Zatankował dwa promile i wsiadł na skuter bo skończył mu się alkohol. Wpadł pod sklepem monopolowym w Olsztynie

2022-10-10 16:44:49(ost. akt: 2022-10-10 15:40:12)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Świadkowie zdarzenia wykazali się wyjątkową odpowiedzialnością. Kiedy zobaczyli pijanego motorowerzystę, który przyjechał do sklepu na swoim jednośladzie po zapas alkoholu postanowili zadzwonić na numer alarmowy. 30-letni mieszkaniec Olsztyna w organizmie miał pond 2 promile alkoholu.
W sobotę (8 października) oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Z relacji zgłaszających wynikało, że przed jednym ze sklepów zauważyli mężczyznę, który na parking przyjechał motorowerem. Po chwili wszedł on do placówki handlowej i próbował zakupić alkohol. Świadkowie, mając świadomość, że mężczyzna jest kompletnie pijany, postanowili zadzwonić na numer alarmowy, a następnie uniemożliwili mu odjazd z parkingu.

Kierujący został przekazany funkcjonariuszom. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.