Pijane nastolatki z Olsztyna jechały na jednej hulajnodze. Bez strachu pokonały czerwone światło, ale na ich drodze stanęła barierka

2022-10-10 13:24:18(ost. akt: 2022-10-10 15:49:48)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pijane nastolatki przemierzały ul. Pstrowskiego na jednej hulajnodze. 16-latka i jej o rok starsza pasażerka przejechały przez pasy na czerwonym świetle po czym wjechały w barierkę. Kiedy zatrzymali je policjanci, kilkukrotnie podały fałszywe dane.
W piątek (7 października) oficer dyżurny policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Pstrowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 16-letnia dziewczyna, jadąc hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, zignorowała sygnalizację i przejechała przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Następnie nastolatka straciła panowanie nad jednośladem i wraz z koleżanką upadły na chodnik.

17-letnia pasażerka uderzyła w barierkę. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Okazało się, że nastolatki były pod wpływem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność w organizmie 16-latki ponad jeden promil alkoholu. Ponadto nieletnia próbowała wprowadzić w błąd funkcjonariuszy, podając wielokrotnie fałszywe dane osobowe. Ostatecznie obie dziewczyny zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latka odpowie za kierowania hulajnogą w stanie nietrzeźwości, przejazd na czerwonym świetle, przewożenie hulajnogą pasażerki oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aaa #3105918 10 paź 2022 16:22

    Ale to jest norma policja stoi na pasie zieleni na ulicy sikorskiego i mierzy prędkość a pijani użytkownicy hulajnug pędzą hodnikiem

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz