20 i 21-latek z Olsztyna oszukiwali metodą na BLIKA. Zostali zatrzymani

2022-10-11 07:08:12(ost. akt: 2022-10-10 15:38:18)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Zarzut oszustwa usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy wspólnie działając włamywali się na konta popularnego komunikatora i prosili o wsparcie finansowe poprzez przesłanie kodu BLIK. Pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 2 tys. zł. Sprawcom może teraz grozić o 8 lat więzienia.
Policjanci z Olsztyna pracowali nad ujawnieniem sprawców oszustwa internetowego. Ich działania polegały na rozsyłaniu za pomocą komunikatora społecznego wiadomości z prośbą o wsparcie finansowe. Sprawcy uzyskiwali dostęp do przypadkowego profilu w znanej aplikacji.

Działając w ten sposób, w kwietniu bieżącego roku mężczyźni zdołali oszukać przynajmniej 3 osoby, które przesyłając kody BLIK, straciły łącznie 2 tys. zł. W wyniku pracy funkcjonariuszy udało się namierzyć i dotrzeć do sprawców oszustwa. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którym przedstawiono zarzut oszustwa – mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Działania śledczych zaowocowały skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 20- i 21-latkowi. Mężczyźni odpowiedzą za włamanie się na konto społecznościowe oraz za przestępstwo oszustwa zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.