Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz otrzymał nagrodę „Syzyfa Roku 2022”

2022-10-11 08:29:06(ost. akt: 2022-10-11 08:49:24)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Kongregacja Przemysłowo – Handlowa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej świętuje swoje dwudziestolecie. Podczas jubileuszowego spotkania Kapituła przyznała Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi nagrodę „Syzyfa Roku 2022”.
W uroczystej gali 20 - lecia Kongregacji Przemysłowo Handlowej OIG wzięło udział ponad 140 przedsiębiorców i zaproszonych gości, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych i gospodarczych z wielu miast. Podczas spotkania prezes Izby dr Jan Rakowski omówił m.in. problemy organizacji pozarządowych w realizacji celów statutowych, a także wskazał na konieczność integracji środowiska w celu zwrócenia uwagi władz rządowych i samorządowych na małe i średnie przedsiębiorstwa w okresie obecnego kryzysu. Podczas spotkania wręczono także nagrody Syzyfa Roku.

Syzyf Roku w kategorii Polityk Roku 2022 został wicepremier, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk,
Syzyf Roku w kategorii Prezydent Miasta – otrzymał Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna
Syzyf Roku w kategorii Polska Sieć Handlowa – MerCo Sp z o.o. – Marek Theus,
Syzyf Roku w kategorii Spółdzielnia Roku otrzymała Społem – Poznańska Spółdzielnia Spożywców
Syzyf Roku w kategorii nagroda 20-lecia - Lech Kołakowski
Nagroda w kategorii Prezydent Miasta, jak napisano w uzasadnieniu, została wręczona „za wybitny wkład pracy w zakresie zrównoważonego rozwoju Olsztyna”.

— Każda nagroda zawsze cieszy, ale ta ze swojej istoty także zobowiązuje do jeszcze intensywniejszej pracy, nie tracąc przy tym wiary i nadziei w powodzenie — powiedział Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Podczas uroczystości doceniono także dwudziestu pięciu przedsiębiorców zasłużonych dla Polskiego Handlu, którzy otrzymali odznaczenia państwowe i ministerialne.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3105947 11 paź 2022 11:57

    Gratuluje tej nagrody, jak najbardziej zasluzona.... "syzyfowa praca - praca bezcelowa, bezsensowna, nie przynosząca żadnych efektów"

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. grand #3105940 11 paź 2022 09:56

    Gratuluję Panie Prezydencie Grzymowicz. Robi Pan doskonałe i mądre wizjonersko dzieło, Olsztyn będzie jednym z piękniejszych i przyjaznych dla mieszkańców miast w Polsce. Aktualne niedogodności transportowe są przejściowe i musimy to przecierpieć. Następne pokolenia docenią i nagrodzą Pańską wielką pracę. Malkontenci i bezinteresowni polityczni krytykanci będą zawsze i oni na szczęście nie przeszkodzą w pięknym rozwoju Olsztyna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)