Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego z ul. Bartąską w Olsztynie z udziałem policyjnego radiowozu

2022-10-08 14:16:09(ost. akt: 2022-10-08 15:01:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego z ul. Bartąską, gdzie obecnie utworzone jest tymczasowe rondo doszło do kolizji samochodu osobowego z policyjnym radiowozem. Policjant kierujący radiowozem, który jechał do zleconej interwencji używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zderzył się z 21-letnim kierowcą peugeota.
Do zdarzenia doszło w sobotę (8 października) około godziny 13, na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego z ul. Bartąską, gdzie obecnie utworzone jest tymczasowe rondo.

W kolizji brały udział dwa samochody, osobowy peugeot i radiowóz policyjny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji jest policjant kierujący radiowozem, który używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych jechał w kierunki ul. Popiełuszki do obsługi zleconej interwencji. Niestety w rejonie wspomnianego skrzyżowania kierujący radiowozem zderzył się z 21-letnim kierowcą osobowego peugeota. Radiowóz początkowo uderzył w auto osobowe, a następnie w latarnię.

Do zdarzenia skierowano patrol ruchu drogowego. W kolizji nikt nie został ranny, a kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładną przyczynę zdarzenia drogowego.

Na miejscu tworzyły się utrudnienia, obecnie droga jest już przejezdna.

Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, kom. Rafał Prokopczyk przypomina, że kierujący w przypadku zauważenia na swojej drodze pojazdu uprzywilejowanego, gdy wysyła sygnały świetlne i dźwiękowe ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i w miarę możliwości umożliwienia przejazdu, aby funkcjonariusze jak najszybciej i skutecznie mogli dotrzeć na wskazaną interwencję. Niemniej jednak funkcjonariusze są świadomi, że nawet jeżeli wysyłane są odpowiednie sygnały muszą oni zachować szczególną ostrożność.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OMG #3105882 8 paź 2022 21:14

    "zderzył się z 21-letnim kierowcą " Litości...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz