Warmińsko-Mazurskie: Funkcjonariusze Inspekcji Drogowej uratowali rannego łabędzia na drodze S7

2022-10-08 08:18:51(ost. akt: 2022-10-07 15:05:48)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Barczewa wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie podjęli niecodzienną interwencję. Zaopiekowali się rannym, młodym łabędziem, który został znaleziony przy drodze ekspresowej. Ze względu na obrażenia, zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów.
W piątek (7 października) po godzinie 8:00 barczewscy policjanci wspólnie z załogą inspekcji transportu drogowego podjęli niecodzienną interwencję. Operator dyżurny przyjął zgłoszenie z prośbą o pomoc rannemu łabędziowi. Zwierzę leżało na pasie zieleni, przy drodze ekspresowej i nie było w stanie samodzielnie się poruszać.

Fot. KMP w Olsztynie

Prawdopodobnie ptak mógł zostać potrącony na chwilę przed tym, jak zgłoszono interwencję. Wiadomo, że zwierzę było ranne w nogę i że łabędź w Polsce to ptak chroniony. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD z Olsztyna wykorzystali własne polary, aby schwytać ranne zwierzę i bezpiecznie przenieść je do pojazdu służbowego inspekcji transportu drogowego. Funkcjonariusze ITD przewieźli go do schroniska dla ptaków ALBATROS w podolsztyńskim Bukwałdzie, w którym ranny ptak otrzymał niezbędną pomoc.

Warto pamiętać, że w przypadku zauważenia rannego zwierzęcia należy niezwłocznie skontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112. Pamiętajmy również, że dzikie zwierzę, nawet ranne może okazać się niebezpieczne dlatego, zanim postanowimy samodzielnie udzielać mu pomocy, pomyślmy o bezpieczeństwie własnym i rozważmy prośbę (112) o pomoc specjalistów.