Czy Olsztyn stać na iluminacje świąteczne i choinkę przed ratuszem?

2022-10-08 16:16:15(ost. akt: 2022-10-07 15:17:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mimo tego, że do świąt zostały nam ponad dwa miesiące, to samorząd musi już zacząć myśleć o organizacji bożonarodzeniowych ozdób. W dobie kryzysu energetycznego z jakim zmagają się samorządy, może być to nie lada wyzwanie.
Samorządy obecnie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Nie inaczej jest również z Olsztynem, którego kasa zaczyna świecić pustkami, chociaż do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy.

Początek października to raczej okres, w którym większość z nas nie myśli o świętach Bożego Narodzenia, do których zostały prawie trzy miesiące. Inaczej jest jednak w jednostkach samorządowych, które muszą zacząć zabierać pieniądze na montaż świątecznych iluminacji i choinki przed ratuszem. Mimo, że sprawa wydaje się całkiem abstrakcyjna, to tak na prawdę taka nie jest. W Olsztynie, podobnie jak w innych jednostkach samorządowych w Polsce może zabraknąć choinki i ulicznych ozdób świątecznych. Powodem tego nie jest nagłe odejście od grudniowych tradycji, tylko pieniądze, a raczej energia elektryczna, której ceny już nie rosną, lecz wręcz galopują.

Władze Olsztyna muszą się więc poważnie zastanowić, czy będzie je stać na montaż świątecznych iluminacji. Problem w tym, że w obecnej sytuacji gospodarczej trudno jest przewidzieć, bo będzie w grudniu. Póki co, sytuacja w ratuszu wydaje się stabilna.

— Na razie wciąż mamy w budżecie zaplanowane pieniądze na choinkę pod ratuszem i na świąteczne iluminacje, ale na ten moment nie wiemy czy nie trzeba będzie tych środków przenieść na inne, niezbędne działania — mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Los Jarmarku Bożonarodzeniowego i sylwestra miejskiego również wydaje się przesądzony. Przypomnijmy, że po wielu kontrowersjach, Jarmark w ubiegłym roku się nie odbył. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie podczas najbliższych świąt. Miejski Ośrodek Kultury z pewnością jednak zrobi wszystko co w jego mocy, aby maksymalnie zorganizować mieszkańcom miasta świąteczny czas.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. _gość #3105878 8 paź 2022 20:28

    Tak stać pod warunkiem wyłączenia tramwajów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz