Przemytnik przewoził 220 tys. sztuk białoruskich papierosów. „Lewe” tablice i zagłuszarka nie pomogły

2022-10-07 16:45:28(ost. akt: 2022-10-07 14:55:14)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Funkcjonariusze z W-MOSG i KAS w trakcie kontroli drogowej ujawnili białoruskie papierosy. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru wynosi prawie 163 tys. zł. 45-latek z Suwałk usłyszał zarzuty. Otrzymał też mandat za jazdę na "lewych" tablicach rejestracyjnych.
Wspólne działania funkcjonariuszy straży granicznej z Braniewa z funkcjonariuszami KAS, ukierunkowane na zwalczanie przemytu okazały się sukcesem. Mundurowi zatrzymali w Płocku do kontroli drogowej samochód marki Renault. W bagażu ujawnili 220 tys. sztuk białoruskich papierosów. 45-letni kierowca był przygotowany do przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych, bo w jego aucie znaleziono dodatkowe tablice rejestracyjne oraz zagłuszarkę GSM.

Mężczyzna usłyszał zarzuty nabywania i przewożenia wyrobów akcyzowych, do czego się przyznał. Grozi mu wysoka kara grzywny. Kierowca renault otrzymał również mandat karny za jazdę na „lewych” tablicach rejestracyjnych w wysokości 3 tys. zł.

Białoruskie papierosy zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie i obecnie prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe