Olsztyńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Dodatkowo znaleźli przy nim amfetaminę

2022-10-06 19:33:10(ost. akt: 2022-10-06 15:15:19)
W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali 12 poszukiwanych osób

W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali 12 poszukiwanych osób

Autor zdjęcia: Materiały policji

Olsztyńscy policjanci i zatrzymali poszukiwanego 33-latka. Mężczyzna miał do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo. Teraz jednak grozi mu już do 3 lat, bo w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę.
W środę (5 października) w nocy olsztyńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który stał w pobliżu jednego z przystanków autobusowych. Ich uwagę przykuło jego nietypowe zachowanie - mężczyzna był nerwowy i pobudzony. Funkcjonariusze wylegitymowali 33-letniego mieszkańca Olsztyna.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że był on poszukiwany przed Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z popełnieniem w przeszłości przestępstwa gospodarczego. Ponadto podczas przeszukania przy 33-latku znaleziono woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latek trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.