Policjanci zatrzymali mieszkańca Olsztyna, który oszukiwał przy sprzedaży opału

2022-10-05 16:45:28(ost. akt: 2022-10-05 14:22:27)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Ty razem, internetowi oszuści poszli o krok dalej i wykorzystują problemy z dostępnością oraz wysokimi cenami opału. Policjanci z Olsztyna zatrzymali 47-latka, który przyznał się do oszustwa. Nieuczciwy sprzedawca oszukał swoich klientów na kwotę blisko 20 tysięcy złotych.
Olsztyńscy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości zatrzymali mieszkańca Olsztyna odpowiedzialnego za liczne oszustwa związane m.in. z wystawianiem do sprzedaży po okazjonalnych cenach opału – pelletu i ekogroszku. Zainteresowani "superokazją" klienci po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali.

Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do wytypowania mężczyzny stojącego za licznymi oszustwami. Wszystkie tropy prowadziły do 47-letniego mieszkańca Olsztyna. Policjanci zaskoczyli mężczyznę w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Podejrzany nie krył zaskoczenia wizytą policjantów i ostatecznie przyznał się do zarzucanych czynów. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono kilku poszkodowanych, którzy zainteresowani "superofertą" stracili pieniądze w kwocie blisko 20 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze.

47-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, że sprawca działał w warunkach tzw. recydywy grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zastosowali wobec zatrzymanego zabezpieczenie majątkowe w postaci zabezpieczenia wartego ponad 30 tys. zł. auta oraz zamrożeniu jego rachunków bankowych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tex #3105788 5 paź 2022 17:09

    Jak się oszukuje na opał, niech mnie ktoś oświeci? Zamawiam opał, wysypują mi przed domem i wtedy płacę. Czy może jest ktoś na tyle mądry że płaci z góry? :)

    odpowiedz na ten komentarz