Na ul. Paderewskiego w Olsztynie ogromna dziura niszczy chodnik i ulicę. Jest głęboka na ponad dwa metry

2022-10-05 15:30:02(ost. akt: 2022-10-05 14:19:14)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na początku września na ul. Paderewskiego w Olsztynie doszło do awarii sieci ciepłowniczej. Usterka została naprawiona, jednak dziura została. Problemem nie jest jej samo istnienie, bo jest zabezpieczona, jednak woda, która się w niej zbiera podmywa pobliski chodnik i asfalt.
Do awarii, na skutek której ekipa naprawcza musiała wykopać ogromną dziurę doszło w piątek 9 września około 4 nad ranem. Na czas prac ulica była całkowicie zamknięta, jednak po naprawieniu awarii wykop został ogrodzony, a ruch odbywał się normalnie.

Mijały jednak tygodnie, a dziura nie została zasypana. W tym czasie padały ulewne deszcze, które powodowały zbieranie się wody w wykopie. Zebrana deszczówka podmywała pobliski chodnik i asfalt, powoli niszcząc miejską infrastrukturę, a przecież mówimy tu o ulicy, którą codziennie przejeżdżają setki samochodów. Chodnik też jest często eksploatowany przez uczniów pobliskiej szkoły.

Zapytaliśmy MPEC, kiedy wykop zostanie zasypany, oraz czy zniszczony chodnik i asfalt zostaną przywrócone do pierwotnego stanu.

— Awaria przy ul. Paderewskiego powstała w wyniku kolizji gazociągu i ciepłociągu. Ze względu na to, że awaria dotyczy dwóch podmiotów (MPEC i Zakład Gazowniczy) zarówno przyczyny jak i sposób usunięcia są jeszcze procedowane. Prowadzone prace geodezyjne mają na celu nie tylko usunięcie awarii, ale również przesunięcie rzędnych instalacji — tłumaczy nam Kamila Rostkowska- Różacka z olsztyńskiego MPEC-a — Po usunięciu awarii teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego — dodaje.

Fot. Zbigniew Woźniak

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsols #3105805 6 paź 2022 08:31

    Olsztyńscy fachowcy. Śmiać się czy płakać?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3105803 6 paź 2022 08:10

    A szanowna gazownia i empec długo będzie "procedować"? Przed zimą się wyrobią?

    odpowiedz na ten komentarz