Na Warmii i Mazurach zdeponowano ponad 3,2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości 2,4 mln zł

2022-10-04 13:20:23(ost. akt: 2022-10-04 13:36:44)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 20 mln zł i rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych. To wynik 9-miesięcznych działań.
Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo prawie 13 mln zł stanowiła krajanka tytoniowa. Zdeponowano ponad 3,2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości 2,4 mln zł. W większości były to wyroby tytoniowe pochodzące z „lewych” fabryk oraz z białoruską akcyzą. Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 4,5 mln zł, które zabezpieczyli funkcjonariusze z W-MOSG w trakcie działań.

W pierwszych 9-miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów, krajalnie tytoniu. Przejęli urządzenia i maszyny służące do produkcji „lewych” papierosów.

Fot. materiały prasowe

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach, jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem 115 osób, w tym 51 liderów zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również 64 osoby przewożące, handlujące tytoniem i papierosami. Wobec 49 zatrzymanych sądy zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Fot. materiały prasowe