Mieszkaniec Olsztyna wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Co ciekawe, nie stracił za to prawa jazdy, bo zostało mu zabrane dużo wcześniej

2022-09-30 10:26:44(ost. akt: 2022-09-30 13:57:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mimo zaostrzonych od niedawna kar nadal nie brakuje kierowców, którzy swoim zachowaniem ryzykują nie tylko wysokim mandatem i dużą liczbą punktów karnych, ale również bezpieczeństwo innych osób. O braku tolerancji na naruszenia przepisów ruchu drogowego przekonał się 41-letni kierowca mercedesa.
W środę (28 września) w godzinach porannych patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę osobowego mercedesa. Przyczyną był manewr jaki wykonał mężczyzna. W rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, kierowca postanowił wyprzedzać.

41-latek, który siedział za kierownicą szybko przekonał się o surowych konsekwencjach swojego zachowania. Policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 zł, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 15 punktów karnych. Przy okazji kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinien znaleźć się za kierownicą, ponieważ miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami – wynikało to z przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3105680 30 wrz 2022 19:52

    Widać, jaka jest skuteczność zabierania prawa jazdy !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. und #3105677 30 wrz 2022 18:43

    Wszyscy, którym okresowo zostanie zabrane prawo jazdy i tak dalej jeżdżą bo prawdopodobieństwo ponownego zatrzymania jest bliskie zeru. Powinno być jednoznacznie-jedziesz bo zabrano ci prawo jazdy(niezależnie od przyczyny) idziesz siedzieć od 3 miesięcy wzwyż. Ale jak wszyscy notable się z tego śmieją to i pozostali tak czynią. I tak jest u nas od lat.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz