Bracia z Olsztynka zabili swojego znajomego siekierą. W Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się ich proces

2022-09-30 09:26:58(ost. akt: 2022-09-30 10:19:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Pokłócili się o błahostkę po czym zaczęli kopać, bić, a w ręce jednego z nich trafiła siekiera. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Stanisława N. i Łukasza O. oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka. Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy.
Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 30 maja 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. oskarżonym o zabójstwo mężczyzny.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni bracia Stanisław N. i Łukasz O. tego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym – znacznie starszym od siebie mężczyzną. W pewnym momencie obaj oskarżeni, mieli z błahego powodu zacząć kopać znajomego po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka uderzeń w głowę różnymi przedmiotami, w tym siekierą. W ocenie prokuratora, oskarżeni, chcieli w ten sposób zabić znajomego.

Pokrzywdzony mężczyzna od ciosów doznał szeregu rozległych obrażeń ciała i zmarł.

W odniesieniu do Stanisława N. prokurator przedstawił mu również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery.

Proces Stanisława N. i Łukasza O. rozpoczął się 29 września 2022 r. przed Sadem Okręgowym w Olsztynie. Obaj oskarżeni w pierwszym dniu procesu nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. W związku z tym Sąd odczytał wyjaśnienia złożone przez oskarżonych jeszcze w trakcie postępowania prokuratorskiego.

Tego dnia Sąd przesłuchał jednego świadka, a także biegłych psychiatrów i psychologa, którzy sporządzili opinię psychiatryczno-psychologiczną dotyczącą obu oskarżonych.

Z uwagi na konieczność przesłuchania kolejnych świadków oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej rozprawa została odroczona do 18 listopada 2022 r. na godz. 9.15.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3105672 30 wrz 2022 16:28

    Sądy, instytucja ewenement, tam czas zatrzymał się w czasie, zabawa, zabawa i jeszcze raz trwonienie pieniędzy. 1,5 roku temu zdarzenie miało miejsce a oni jeszcze nie wystartowali. Sąd powinien pracować na akord, mielibyśmy wyroki szybciej niż przestępstwo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz