Aktor z „Gwiezdnych wojen” Mark Hamill zbiera pieniądze dla ukraińskiej armii

2022-09-29 20:34:15(ost. akt: 2022-09-30 10:00:38)
Prezydent Wołodymyr Zełenski przeprowadził wideorozmowę z Markiem Hamillem, amerykańskim aktorem, który zagrał Luke'a Skywalkera w „Gwiezdnych wojnach”. Rozmawiali o pomocy dla ukraińskiej armii i walce z imperium zła.
Mark Hamill został ambasadorem platformy united24, która została uruchomiona z inicjatywy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego jako główne miejsce zbierania darowizn na rzecz Ukrainy. Środki będą przekazywane na oficjalne konta Narodowego Banku Ukrainy i przydzielane przez wyznaczone ministerstwa na pokrycie najpilniejszych potrzeb.

– Jest pierwszym ambasadorem, który pomoże zebrać fundusze na wsparcie naszych obrońców dla „Armii Dronów”. To trudna, ale bardzo ważna misja. Mark, jesteśmy pewni, że na pewno sobie z tym poradzisz – powiedział prezydent Ukrainy.

– Wiem, że Ukraińcy potrzebują dronów, aby chronić swoją ziemię, swoją wolność i wartości całego demokratycznego świata. Teraz jest najlepszy czas, aby wszyscy zjednoczyli się i pomogli Ukrainie stanąć w tej wojnie przeciwko imperium zła – powiedział Mark Hamill.

Igor Hrywna