Proces zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza. Stefan W. w trakcie rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

2022-09-29 11:07:28(ost. akt: 2022-09-29 11:21:09)

Autor zdjęcia: PAP

Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska, na początku czwartkowej rozprawy dwukrotnie wykrzyczał "Allah Akbar". W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa siedemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
W czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się siedemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. został doprowadzony z pobliskiego aresztu śledczego do największej sali sądu. Usiadł w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Na początku rozprawy, przed rozpoczęciem przesłuchań świadków, oskarżony dwukrotnie wykrzyczał "Allah Akbar", co można tłumaczyć jako "Bóg jest wszechmocny".

Sędzia Sądu Okręgowego Aleksandra Kaczmarek prosiła o wpisanie słów oskarżonego do protokołu. Poinformowała również, że oskarżony - jak przed każdą rozprawą - został przebadany przez lekarza i może uczestniczyć w rozprawie.

W czwartek zostanie przesłuchana m.in. lekarka, która reanimowała na scenie prezydenta Pawła Adamowicza.


Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony miał dopuścić się w warunkach powrotu do przestępstwa. Oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia.

W opinii biegłych, gdy 13 stycznia 2019 r. wszedł na scenę i zaatakował nożem Pawła Adamowicza, miał ograniczoną poczytalność. Może to wpłynąć na wysokość kary więzienia. Sąd może zastosować jej nadzwyczajne złagodzenie. (PAP)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3105650 29 wrz 2022 13:53

    Czy to za mało na przykład jak "nieudolny" mamy system sądownictwa? Jest ofiara, jest kat, jest 17 rozprawa...ile jeszcze przed nami? Chyba że w systemie sądownictwa chodzi o kasę prokuratora, sędziego i adwokaciny to ok, system jest genialny! Gdyby dostawali wypłatę za rozpatrzenie sprawy to gościu nie zdążyłby zejść ze sceny i miałby przywalony PRAWOMOCNY BEZ PRAWA APELACJI, KASACJI, WYŻSZYCH INSTANCJI wyrok dożywocia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ols #3105648 29 wrz 2022 12:06

    Co to ma wspólnego z Olsztynem?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz