Olsztyński Teatr Lalek nagrodzony!

2022-09-28 13:00:05(ost. akt: 2022-09-28 13:03:29)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Spektakl "Lot" Olsztyńskiego Teatru Lalek wyróżniono na Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk-Ustka 2022 (18-23 września). Przedstawienie otrzymało też nagrodę Klubu Młodych Dziennikarzy.
Wyróżnienie dla autorki - Karoliny Sadowskiej za wielowymiarowość zadań aktorskich i animacyjnych w spektaklu "Lot" Olsztyńskiego Teatru Lalek (oceniało jury profesjonalne) oraz Nagroda Zachwytu Młodych Serc za zapadający w serca i pamięć spektakl, za kreatywne, plastyczne, poruszające przedstawienie historii nam nieznanej (oceniał Klub Młodych Dziennikarzy SZPILA) - tak wygląda dorobek OTL na tegorocznym festiwalu teatrów lalkowych.

- Szczęśliwi z sukcesu Karoliny Sadowskiej z całego serca gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów - nie kryje radości zastępczyni dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek, Anna Ratkowska-Filipowicz.

Nagrodzony spektakl "Lot" to historia młodej pilotki Janiny Lewandowskiej, córki generała Dowbor-Muśnickiego, która jako jedyna kobieta oficer zginęła w Katyniu. "Lot", który miał premierę w lipcu ubiegłego roku, wróci na deski OTL jeszcze w tym sezonie.