Szybko rozpoczął nocną zmianę. Pracownik z jednej fabryk na terenie Olsztyna o godz. 20 miał 1,5 promila

2022-09-28 10:15:14(ost. akt: 2022-09-28 15:00:56)

Autor zdjęcia: Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Olsztyńscy policjanci zostali wezwani do jednej z firm, w której przełożeni jednego z pracowników mieli zastrzeżenia co do stanu jego trzeźwości. Na skutek interwencji, 56-letni mężczyzna z uwagi na stan upojenia alkoholowego musiał przerwać pracę, a gdy wytrzeźwieje czeka go nieprzyjemna rozmowa z szefem.
W poniedziałek (26 września) po godzinie 20:00 oficer dyżurny policji w Olsztynie przyjął informację dotyczącą nietrzeźwego mężczyzny podczas wykonywania obowiązków służbowych. Niepokój przełożonych 56-latka wzbudził sposób, w jaki mężczyzna się poruszał, a także unosząca się za nim woń alkoholu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny pracownik dokładnie nie pamiętał, ile wypił w trakcie pracy, ale jak określił, miało to miejsce około południa.

Teraz 56-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed swoim przełożonym. Zgodnie z obowiązującym prawem, pracodawca w takim przypadku ma możliwość rozwiązania umowy o pracę. Na szczęście mężczyzna swoim zachowaniem nie stwarzał zagrożenia dla siebie i innych.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności na stanowisku pracy. Wypity w pracy alkohol nie sprzyja świadomości w podejmowaniu decyzji, od których często zależy bezpieczeństwo własne i osób postronnych.