Tragiczny wypadek na S16 pod Olsztynem. 44-letni kierowca zmarł w szpitalu

2022-09-28 08:44:40(ost. akt: 2022-09-28 09:31:47)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Wczoraj (wtorek 28 września) na DK16 na odcinku Olsztyn-Wójtowo doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca citroena zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z osobową skodą, którą podróżowała 45-letnia kobieta wraz z 10-letnią dziewczynką.
Wczoraj(wtorek 27 września) po godzinie 17-tej na drodze serwisowej na odcinku Olsztyn-Wójtowo doszło do poważnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały trzy osoby.

Ze wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu wynika, ze sprawcą wypadku był 44-letni kierujący osobowym citroenem, który jadąc w kierunku m. Wójtowo na łuku drogi z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Niestety, ten manewr skutkował doprowadzeniem do zderzenia czołowego z jadącą z naprzeciwka osobową skodą, która podróżowała 45-letni kobieta wraz z 10-letnią dziewczynką.

Na miejsce zdarzenia skierowano Policję, Straż Pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala – niestety mimo wysiłku medyków nie udało się uratować życia 44-latka, mężczyzna zmarł w szpitala. Kierująca osobową skodą oraz 10-letnia dziewczynka nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Droga w miejscu zdarzenia zablokowana była całkowicie przez kilka godzin. Śledczy zajmą się dokładnym zbadaniem przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyniak1979 #3105622 28 wrz 2022 10:51

    Tak sobie myślę, że kierowca Citroena w zasadzie był w średnim wieku. Jestem od niego niewiele młodszy. Czyli nie był niedołężnym dziadkiem i nie był młodym gniewnym. Więc prawdopodobnie coś z jego zdrowiem musiało się zdarzyć, że zjechał na przeciwny pas ruchu na odcinku drogi, na którym nie jedzie się nie wiadomo, jak szybko. jak widać po zdjęciach, jechał chyba pod słońce. Przyczyn oczywiście mogło być więcej, ale przerażają takie wiadomości, zwłaszcza że ofiara był nie tylko kierowca Citroena, a z pewnością również poważne obrażenia mogły ponieść osoby podróżujące drugim autem - chociaż tym razem Skoda okazała się bezpieczniejsza.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. To ja #3105617 28 wrz 2022 09:42

    W tamtym miejscu droga wyprofilowana jest odwrotnie niż powinna dlatego samochody są wyrzucane na zewnątrz łuku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz